En Son Yazılar
Anasayfa / ISO 17025 / ISO 17025 Danışmanlık

ISO 17025 Danışmanlık

ISO 17025 belgesinin temini için çalışabileceğiniz profesyonel ve akılcı bir firma bulmanız gerekecektir. Sürecin hızlanmasını sağlayacak, sizin yerinize akışı takip edecek ve belgeyi en hızlı sürede zarara uğramadan temin edebilecek firma bulmak çok da zor değil. Macroteknik Danışmanlık ile uygunluk belgenizi alabilmeniz oldukça kısa sürecektir. Üstelik birçok firmanın aksine profesyonel bir ekip tamamen size odaklı işlerinizi yönlendirecektir.

ISO 17025 standartlarına uygunluk belgenizi temin ederken adım adım ilerlemeniz ve bilgi almanız önemlidir. Hem pazardaki itibarınız hem de müşteri güvenini kazanmanız açısından uygunluk belgesi hassas bir detaydır. Bu detayın ve hassasiyetin hakkını verecek bir firma tercih etmeye özen göstermelisiniz.

ISO 17025 Danışmanlığında İlk Adım Nasıl Atılmaktadır?

ISO 17025 danışmanlığında önemli olan standarda uygun olunduğu sonucuna erişmektir. Bu nedenle öncelikli adım mevcut olan sistemin analiz edilmesi ve değerlendirilmesi üzerine oturtulmaktadır. Tüm laboratuvar genelinde ISO 17025 standardına uygunluğa dair analiz raporları tutulup önce kalite yöneticisi ve çalışma grubu daha sonra organizasyon şeması ve görev dağılımları kontrol edilmektedir. Danışman firma ile akreditasyon başvurusunda bulunurken mevcut dokümantasyon da gözden geçirilmektedir. Bu şekilde elde var olan verilerle analiz ve değerlendirme aşaması tamamlanmaktadır.

ISO 17025 Danışmanlığında İkinci Adımı Nasıl Atılmaktadır?

Analiz ve değerlendirme aşamasının ardından elde olan verilerle kalite yönetim ve dokümantasyon hazırlığı aşamasına geçilmektedir. Anlaştığınız firma eşliğinde tüm dokümantasyon hazırlanarak laboratuvar çalışanlarına onaylatılmaktadır. Hazırlık aşamasında el kitabından ölçümlere kadar teknik talimatların düzenlenmesi sağlanır. Analizleri uygulama, cihazların kullanımı, raporlar ve daha sonra listeler ve planlar danışmanlarca hazırlanacaktır. Laboratuvarın TÜRKAK ve diğer akreditasyon kurumlarının onayından geçmesi için her basamağın dikkatli ve profesyonel hazırlanması gerekmektedir. Yapılan deneylerin ve kalibrasyonların güvenilir olduğunun kanıtlanması için profesyonel danışman firmalar oldukça etkilidir.

ISO 17025 Standardına Uygunluk için Firma Tarafından Yapılanlar

ISO 17025 standardı uygunluğu için danışman firmanın analiz ve değerlendirme sürecinin arkasından personel de dâhil tüm detayları gözden geçirmesi gerekmektedir. Bu süreçte üçüncü adım genellikle personele verilecek eğitimden geçmektedir. Kalite yönetimi genel eğitimi, iç tetkik eğitimi ve iç dış kalite kontrol eğitimi bu sürecin önemli bir parçasıdır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından her çalışma belgelenecek üzerinde gerekli revize işlemleri yapılacaktır.

Danışman firma denetim geçirilmeden önce kendi iç tetkikini muhakkak yaptıracaktır. İçinde danışmanın da bulunduğu bir ekiple ISO 17025 standardına uygun denetleme hazırlığı için ön kontrol yapılacaktır. Tetkik sonuçları göz önünde bulundurularak bir rapor sunulacaktır.

ISO 17025 Akreditasyon Başvurusunda Firmaların Yeri

Anlaştığınız firma ile yolun yarısından fazlasını kat etmeniz mümkündür. Sonrasında denetleme öncesi son bir kontrol ile eksikliklerinde de gözden geçirilmesi sağlanacaktır. Arkasından akreditasyon başvurusunda bulunurken danışman desteği de muhakkak alınacaktır. Düzenlemeler ve başvuru eksikliklerinde firma, destekçi olmaktan kaçınmayacaktır.

Danışman firma tarafından görevlendirilen bireylerce başvuru için istenen evrak ve belgeler hazırlanacaktır. Eksikliklerin ortaya konması ve herhangi bir sorun olmaması adına kontroller muhakkak yapılacaktır. Sonrasında ISO 17025 standardına uygunluk için başvuruda bulunulabilir, belge kısa sürede temin edilebilir. Bu süreçte sizi yarı yolda bırakmayacak her adımda destekçiniz olacak Macroteknik ile güvende hissedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir