En Son Yazılar
Anasayfa / ISO 27001 / ISO 27001 Danışmanlık

ISO 27001 Danışmanlık

İşletmelerde, alışverişlerde, hatta kurumlar arası belge süreçlerinde bile internet teknolojisi kullanılmaya başlanmıştır. Bu durum hedefli saldırıların da önünü açmış; siber saldırıların sayısı hızla artmaya başlamıştır. Tüm bu online teknolojilerin mobil cihazlara kadar ulaşmasıyla güvenlik konusu daha özel bir hal almıştır. Özellikle, servis sağlayıcıları, domain ve alan adı satışı yapan işletmeler bilgi güvenliği yönetiminin oluşturulması konusunda daha hassas olmalıdır.

Bilgi güvenliği yönetim sistemini oluşturmak için bilgi güvenliği adına birçok hizmeti sunan danışmanlık firmalarından yardım alınmalıdır. Uluslararası arenada kalite sembollerinden biri olan ISO 27001 sisteminin oluşturulmasının işletmeye çok sayıda katkısı da olacaktır.

ISO 27001 Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık firmalarında verilen hizmetler firmanın yapısına göre değişiklik göstermektedir. Bilgi güvenliği yönetim sistemi için verilen danışmanlık hizmeti temeldir. Bunun yanında firmada sızma testi, güvenliğe yönelik değerlendirmeler, ağ anormalliğine yönelik analizler, uygulamanın güvenliği için yapılan testler gibi hizmetler de verilebilmektedir. Danışmanlık kapsamında ISO 27001 eğitim çalışmaları da danışmanlık firmaları tarafından yapılmaktadır.

Danışmanlık Firmasında Olması Gereken Özellikler

ISO 27001 belgelendirme sürecinde birlikte çalışacağınız danışmanlık firmasında bir takım özellikler aramanız normaldir. Bu aşamada piyasanın çok altında fiyat veren danışmanlık firmalarına karşı temkinli olmalısınız. Verilen fiyat ile sunulacak hizmet detaylarının uyumlu olması önemlidir. Yüksek fiyat tekliflerine karşı sunulan hizmetlerin az olduğu firmalardan da uzak durmalısınız. Danışmanlık firmasının size referans sunabilmesi, geçmişe yönelik başarılı işlerinden söz edebilmesi gerekmektedir. Bünyesinde çalıştırdığı danışmanların profesyonellikleri konusunda da sizi rahatlatabilmelidir.

ISO 27001 Danışmanlık Fiyatları

ISO 27001 danışmanlık fiyatlarını birçok farklı etken belirlemektedir. Belge alacak işletmenin büyüklüğü, yapılacak işlerin miktarı, danışmanın işletme için ne kadar vakit harcayacağı, firmanın işletmeye sunacağı danışmanlık hizmetlerinin tamamı, danışmanlık hizmetinin hangi aşamaya kadar devam edeceği, danışmanlık kapsamında eğitim çalışması olup olmayacağı bu etkenlerden bazılarıdır.

Danışmanlık Firmasıyla Çalışmanın Avantajları

Bilgi güvenliği yönetim sistemini oluşturma ve belgelendirme süreçlerinde danışmanlık firmasıyla çalışmanın çok sayıda katkısı olacaktır. Hazırlık aşamasında daha önceki işlerden deneyimli danışman, işletmeye ne yapması gerektiği konusunda yardımcı olabilecek en doğru kişidir. Belgelendirme sürecinde uygun belgelendirme fiyatlarını da yine danışmanlık firmaları almaktadır. Ayrıca işletmenizle ilgili olan danışman, denetim ve ara denetimler sürecinde neler yapılması gerektiği gibi önemli bilgilere de sahiptir.

Ayrıca Bakınız.

ISO 27001 Nasıl Alınır?

ISO 27001 belgesinin alınabilmesi için belirli bir prosedür süreci vardır. Bu süreç başarıyla sonlandığında işletme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir